Działanie Soku Noni

W 1953 roku dr Ralph Heinicke prowadząc badania skałdu ananasa, odkrył substancję która w znacznym stopniu zwiększała przyswajalność substancji odżywczych przez organizm, po wielu latach badań nad nią, opatentował ją i nazwał XERONINA. Prowadząc badania doktor Heinice stwierdził, że substancja bazowa xeroniny, prokseronina znajduje się w noni w ilości 40 krotnie większej niż w anansie. Po licznych badaniach sformułował tezę, że NONITM Juice jest najlepszym i najzasobniejszym źródłem proxeroniny"

XERONINA może odgrywac kluczową rolę w stymulowaniu właściwego wzrostu i pobudzaniu komórek do wykonywania właściwych im funkcji. NONI Juice jest jedynym produktem polecanym przez dr Ralph Heinice oraz dr Anne Hirazumi Kim, światowej klasy specjalistów z dziedziny biochemii.

Jak działa XERONINA?
Zwiększa pory w ściankach ludzkich komórek znacznie ułatwiając przenikanie substancji odżywczych, poprawia w bardzo znaczącym stopniu zdolność organizmu do przyswajania i lepszego wykorzystania substancji odżywczych znajdujących się w spożywanym pokarmie. Poprzez szereg biochemicznych procesów, xeronina staje się substancją przywracającą komórkom z zaburzonymi funkcjami powrót do ich normalniej pracy, a w komórkach zdrowych wspiera ich prawidłowe działanie.

Zdaniem dr Neila Salomona, opierając się na badaniach wielu uczonych, zbudował teorię działania NONITM Juice:

Znajdująca się w ciele prokseronina dociera do określonych komórek i osiedla się w aparacie Goldiego i układzie siateczkowo śródbłonkowym. Wewnątrz tych struktur , prokseroninałączy się z innymi naturalnymi biochemiczny6miskładnikami i blokami ściennymi (hormony, białka, enzymy, seronina, witaminy, minerały, antyutleniacze) gdzie wykorzystywane jest jej działanie. Następnie aparat Goldiego u układ siateczkowo-śródbłonkow zbierają wszystkie koniecznew danyym przypadku składniki tworząc "paczkę"i dostarczają tę "paczkę" przez strumień krwi do innych chorych komórek w innych częściach ciała.

Gdy komórka docelowa otwiera "paczkę" wysyłaną przez aparat Goldiego i układ siateczkowo-śródbłonkowy, "wypakowana" prokseroniną łaczy się zinnym enzymem komórkowym nazywanym prokseroniną. Zgodnie z badaniami prowadzonymi przez dr Ralpha Heiniecke, ta kombinacja zamienia się w kseronię. Inni uważają że prokseronina ratuje komórkę naprawiając ją i regenerując."

Dalsze badania wykazały niezwykle ważną dla życia i zdrowia rolę nowo odkrytego związku - kseroniny, Dr Heinicke zauważył: "Kseronina jest alkaloidem, który jest produkowany w ludzkim ciele w małych ilościach w celu aktywacji enzymów, ażeby te poprawnie funkcjonowały"

Jeśli coś jest na wszystko to ...

Wyniki przeprowadzonych badań wskazują na to, że NONITM Juice wzmacnia system immunologiczny, tzn. reguluje funkcję i regenerację zniszczonej komórki. Z tego faktu wynika, że NONITM Juice bierze udział w ważnym procesie przemian komórkowych, a to wyjaśnia nam dlaczego NONITM Juice pomaga w tak wielu przypadkach. Dr Richard Dicks, lekarz kliniczny z New Jersey mówi: " musimy sobie uświadomić, ze należy wrócić do podstawowych funkcji naszego ciała tzn. Że albo będziemy się odpowiednio odżywiać, albo spalimy nasze ciało". NONI ratuje nasze ciało dając mu potrzebną i konieczną odżywkę regenerującą. Szeroko pojęte korzyści przypisuje się zdolności doładowania przez tlenek azotu oraz składniki zawarte w soku m.in. scopoletynie, antyoksydantach oraz prokseroninie.